Yeşil Sancak

Yeşil Sancak hiç bir ayrım gözetmeden nerede bir mazlum, ihtiyaç sahibi, evsiz, mağdur, yetim ya da hasta varsa yardım ulaştırma amacı ile kurulmuş İstanbul merkezli bir kuruluştur. Milli Sporcular, akademisyenler ve iş adamlarından oluşan kurucu üyelerle birlikte bir çok gönüllü derneğimizde bünyesinde çalışmaktadır.

Derneğimiz yurtiçindeki ve yurtdışındaki koordinatörleri ve partnerleriyle ortak projeler yürütür. Kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde hareket eder. Ortak çalışmalarla hedefi insanların tüm maddi ve manevi ihtiyaçlarına imkan ölçüsünde çare olabilmektir.

Yeşil Sancak Faaliyet Alanı

 

Yardım Derneğimiz, ülkemizin her köşesine yardımlarını ulaştırmaktadır. Yurt dışında ise Arakan’dan Nijerya’ya üç kıtada gönüllü kardeşlerinizle çalışmalarına devam etmektedir. Siz değerli hayırseverlerin yardımlarını “Üç Kıta Tek Sancak” şiarı ve gayretiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

YEŞİL SANCAK FAALİYETLER

Yeşil Sancak Derneği susuzluğun ve yoksulluğun yaşandığı bölgelere insani yardımların ulaşması için elinden geleni yapmaktadır. Eğitimden sağlığa insanların dara düştüğü her alanda başta çocuklar ve kadınlar, onların aileleri ve ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimize yardımlar ulaştırılmaktadır. Bu yardımlardan bazıları; su kuyusu açarak temiz suya ulaşma imkanı sağlanması, ramazan ayında zekat, fitre ve kumanya yardımı, kurban, gıda ve eşya dağıtımı, yetimlerin bakımı ve sünnet organizasyonları, mescid imar faaliyetleri, kur’an-ı kerim temini, acil afet yardımı ve sağlık projelerinden oluşmaktadır.

YEŞİL SANCAK KALICI PROJELER

Yeşil Sancak, bireylerin ve toplumların kendi ayakları üzerinde durabilmelerine dönük tüm projelere önem ve destek vermektedir. Bu yönde her bir projeyi büyük bir titizlikle yürütmektedir. Bağışlarınızla gerçekleşen bu projeler yoksulluk gibi zorluklara karşı kalıcı çözümler üretmeyi hedeflemektedir.

Dünyanın farklı yerlerinde zorluklarla imtihan olan insanlar için sizin desteklerinizle uzun soluklu çözümler üretmeye önem veriyoruz.

Cehaletle mücadele olmadan, mağduriyetle mücadele edilemez. Bu sebeple tüm yardım çalışmalarında, imkân ve kaynakları acil yardımların akabinde, hem islami hem sosyal eğitim hizmetlerine ayırmaktayız. Bu amaçla inşa edilen okul, yetimhane ve mescitler yardım ve bağışlarınızla yaralara kalıcı deva olmaktadır.

Gıda, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda malzeme ve teknoloji aktarımı yapılması, bir çok köyün kendi kendine yetmesini sağlamaktadır. Özellikle Afrika gibi zengin kaynaklara sahip topraklarda üreten ve kendi kendine yeten toplulukların siz değerli hayırseverler için hep devam edecek sadaka-i cariye olmasını temenni ediyoruz.

WhatsApp chat